Home › Problemy finansowe? Weź pożyczkę bez bik i KRD dla zadłużonych.

Problemy finansowe? Weź pożyczkę bez bik i KRD dla zadłużonych.

Przeglądając rozmaite projekty domów, myślimy nieraz, który z nich okaże się najtańszy do ukończenia i ekonomiczny później w utrzymaniu. Dużo z nich wygląda zachęcająco, jednak w rzeczywistości okazuje się generować duże koszty. Nierzadko zależne jest to od pozornie nieistotnych elementów.

Powinno się przede wszystkim objąć uwagą parę części domu, dzięki jakim można wiele zaoszczędzić.

Pierwszym z nich jest dach. Oczywiście bardzo powszechne są obecnie dachy wielospadowe. W istocie mogą one wyglądać ładnie, ale są nawet dwa razy bardziej kosztowne od standardowych dachów o dwóch spadach, o tej samej powierzchni.

Znaczny koszt generują krawędzie dachów wielospadowych, jakie wymagają stosowania kosztownych –dodatków.

Przy dachach takich kosztowne są również prace robotników, termin realizacji jest długi a ponadto istnieje duże ryzyko, że wystąpi nieszczelność.

Dlatego osoby, którym zależy na niższym koszcie a także prędkim wykończeniu domu, wybrać powinny projekty z dwuspadowym dachem. W ostatnim czasie popularne są domy parterowe, niskie i rozłożyste. Czasem jednak powierzchnia działki wymusza konieczność stosowania projektu piętrowego, z poddaszem. Wówczas powinniśmy zwrócić uwagę, jaka jest wielkość ścian – musi ona być duża, bo wówczas powierzchnia użytkowa poddasza wzrasta nawet do 40%. Inaczej może okazać się konieczne podniesienie dachu, co oczywiście wyzwala koszty, lecz też powinno zgadzać się z planami miejscowych urzędów. Kolejna kwestia istotna w trakcie wyboru właściwego projektu budynku to jego powierzchnia. Niektóre osoby interesują się tylko większymi projektami, a w rzeczywistości tak spora powierzchnia często jest niepotrzebna. Należy kłaść też uwagę na to, by w domu było jak najmniej przedpokoi, a więcej powierzchni do użytku, dzięki czemu również nieduże pomieszczenia mogą wydać się nie takie ciasne. Przyjęło się, że dla standardowych rodzin wystarczający powinien być dom zajmujący między 130 a 160 metrów kwadratowych i na tego typu projektach warto się skupić, ponieważ znaczna powierzchnia powoduje jedynie zbędne koszty..
Więcej na stronie www: obszerne opracowanie

<< Poprzedni
Następny >>
By Kredyty | on Friday, April 21 2017 01:57