Home › Poczyń, by uśmieszek widniał na twojej twarzyczce!

Poczyń, by uśmieszek widniał na twojej twarzyczce!

Idziesz ulicą i dostrzegasz tyle ludzi, a żadne z nich się nie śmieje. Każde z nich ma przygnębioną minę, która w pierwszej kolejności rzuca się w oczy. W naszych głowach w momencie rysuje się opinia o tych osobach. Wiadomo, że ludzie, którzy się uśmiechają są rejestrowani jako ci bardziej sympatyczniejsi, optymistyczni. Można by rzec, że wręcz zarażają uśmiechem! Prawdopodobnie śmianie się wydłuża życie kolejno o 15 sekund. Nie jest pewne czy to się sprawdza, ale nie zaszkodzi wypróbować.

Zdarzają się także dni, gdy nie masz ochoty na żadną atrakcję, pogrążasz się w smutku i wyczekujesz aż sobie pójdzie.

Pomóż mu w tym! Zrób, by poczuł się niepotrzebny, a dzięki temu prędzej da ci spokój. Najprostszym sposobem jest najpospolitsze ruszanie się. Włącz muzykę i zacznij tańczyć, a możesz też poćwiczyć. Wówczas twój mózg uwalnia endorfiny, a dzięki nim świat wydaje się być piękniejszy. Można rzec, że swego rodzaju narkotyk, ale zupełnie bezpieczny. Pomijając to, że poczujesz się szczęśliwszy, to spalisz niechciane kalorie. Zobacz ile korzyści! Jeśli pogoda jest deszczowa, a na niebie kotłują się czarne chmury, wówczas jest większa szansa na to, że dopadnie cię chandra. Większość osób tak ma. Twój organizm tylko "wyłapuje" poszczególne bodźce ze środowiska i interpretuje je po swojemu. Można właśnie w taki sposób to wytłumaczyć. Kiedy budzisz się, odsłaniasz żaluzje, a za oknem zauważasz piękne słońce, którego promienie lekko dotykają cię po twarzy, ptaszki wesoło śpiewają, to wszystko zachęca do tego, by w jednej chwili wyjść na powietrze, dodaje energii, by zrobić coś, czego nie robi się na co dzień. Ach, gdyby tak ciągle mogło być. Niestety, okres posępnej jesieni sprzyja temu, by owinąć się w koc jak naleśnik i nakłania do tego, aby przekoczować w ten sposób przez całą zbliżającą się zimę.

Wtedy należy wziąć sprawy w swoje ręce i kategorycznie mu odmówić. Odkryj swoje zainteresowania, które dotychczas zaniedbałeś, ale jeżeli jeszcze go nie masz, to postaraj się je odnaleźć! Udowodniono, że nawet sztuczny uśmiech może przynieść korzyści. Pomaga redukować stres i poprawia nastrój.

Uśmiech może także wpływać pozytywnie na stosunki z innymi ludźmi, przez co ułatwia rozmowę z nimi. Dzięki uśmiechowi i optymistycznemu nastrojowi staniesz się bardziej kreatywny. Ludzie zaczną cię postrzegać jako osobę godną zaufania. Ustawisz swój mózg na lepsze myślenie, a tym samym zarazisz nim otaczające cię osoby.

Jak można zauważyć, śmianie się ma dużo swoich zalet. Nie zwlekaj już dłużej, wstań, podnieś głowę i zrób szeroki uśmiech!.
By Kredyty | on Friday, April 21 2017 07:50