Home › Naprawa uszkodzonych klawiatur do laptopa

Naprawa uszkodzonych klawiatur do laptopa

Jedną z czynności przy użytkowaniu klawiatury w laptopie może okazać się wymiana guzików. Nie jest to, co prawda rozpowszechniony manewr oraz w zasadzie mowa tutaj o działaniu będącym przyczyną niepożądanego skutku. Uszkodzenie takie ma okazję się zdarzyć i z reguły jest to jakaś mechaniczna usterka. Jeżeli chodzi o klawisze do laptopa to dopuszczalna jest ich wymiana. Również wszelkich, jak i każdego z oddzielna.

W Internecie jest dużo tego rodzaju propozycji. Mnóstwo tutaj zależy od typu uszkodzenia. Jeśli na przykład klawiatura taka się zaleje oraz przyciski nie będą łączyć to w zasadzie najlepiej jest nabyć oryginalną klawiaturę. Jednakże niekiedy warto zaoszczędzić te przysłowiowe „kilka groszy” i spróbować samemu taką usterkę usunąć.

W tym celu trzeba zdjąć część, bądź też też wszelkie klawisze.

Manewr ten jest dość banalny.

Trzeba tu się posłużyć jakimś delikatnym przedmiotem do podważenia klawisza, uważając przy tym, żeby go nie uszkodzić.

Pozostałe będzie już łatwiej wyjąć.

Wtedy to wolno osuszyć zarówno płytę, jak i każdy klawisz z osobna, wyczyścić ją na sucho (nie opuszczając żadnych paprochów) i zainstalować klawisze na nowo. Klawisze do notebooka nie różnią się praktycznie od tych z klawiatur do pecetów stacjonarnych.

Są to właściwie trzy komponenty, a zatem mocowanie, gumka oraz sam klawisz. Jeśli wymieniamy taki przycisk, trzeba uprzednio uczynić, czy wszystko będzie pasować do mocowań pod klawiszami. Wolno zakupić zarówno klawisz, jak oraz samo mocowanie. Tu wypada się zorientować jaka jest oferta danej firmy. Ma prawo być tak, że dostaniemy dwa typy różnych mocowań do tego samego klawisza..
Strona www: pant klavesydoklavesnic.cz
By Kredyty | on Tuesday, April 25 2017 16:53