Home › Leasing czy kredyt porównanie

Leasing czy kredyt porównanie

Otwierając własną działalność gospodarczą zazwyczaj nie posiadamy wielu wolnych środków pieniężnych, aby kupić nowy samochód. Bywa że nawet gdy Twój budżet pozwala na kupno samochodu warto jednak pomyśleć o sfinansowaniu tego zakupu w ratach a pozostałą gotówkę przeznaczyć na inny cel. Biorąc pod uwagę kupno w ratach powinieneś brać pod lupę kredyt bankowy na zakup auta lub leasing na samochód. W czym odróżniają się te dwa sposoby? Co jest bardziej opłacalne dla nowego przedsiębiorstwa? Leasing na służbowe auto jest finansowaniem bardzo często wybieranym przez duże firmy. Pozwala on na co najmniej kilka oszczędności jak również odliczane od podatku vat. Pamiętaj, że podatek VAT może zostać zaliczony w kosztach dwa razy. Przy opłacaniu raty leasingowej i przy zakupie auta po leasingu. Również sama procedura wzięcia auta w leasing jest znacznie szybsza i mniej uciążliwa.

Musisz jednakże być świadomym, że pojazd wzięty w leasing nigdy nie jest naszą własnością lecz tylko i wyłącznie będziemy jego użytkownikami.

Jeżeli zapytasz o pożyczkę, sama procedura przyznania nam go jest dużo bardziej skomplikowana i w dużej mierze zależy od naszej zdolności kredytowej.

Przyznanie pożyczki i spłacenie go oznacza jednak, że pojazd, który spłacaliśmy po uregulowaniu ostatniej należnej raty jest już naszą prywatną własnością. Bezpośredniej odpowiedzi na zapytanie, co będzie korzystniejsze: kredyt samochodowy czy leasing na samochód firmowy nie ma. Przy każdej formie znajdujemy fakty przemawiające za i przeciw. Opłaty wypożyczenia jak i kredytu firmowego na auto są mocno zbliżone do siebie. Wybór opcji finansowania zależy indywidualnie od zapotrzebowania właściciela firmy..


Zobacz:
Kasy fiskalne z radomia
Modne dodatki, czyli jak podkreślić jakość rzeczy
Problemy finansowe? Weź pożyczkę bez bik i KRD dla zadłużonych.
By Kredyty | on Tuesday, April 25 2017 03:01