Home › Jak zorganizować spędzanie czasu z noworodkiem?

Jak zorganizować spędzanie czasu z noworodkiem?

Narodziny małego dziecka zawsze powoduje znaczące zmiany w codzienności jego rodziców. Swobodne dotąd spędzanie czasu mocno się zmienia. Wyjścia do klubów, spotkania z przyjaciółmi czy wieczorne imprezy natychmiast stają pod znakiem zapytania. Upłynie sporo czasu nim za tym zatęsknisz. Znacznie prędzej zaczniesz planować, jak powinien wyglądać twój dzień, aby nie zwariować. Powszechnie znana zasada mówi: śpij, kiedy dziecko śpi. Wiele kobiet ironicznie dodaje do niej: gotuj kiedy dziecko gotuje i sprzątaj, kiedy ono sprząta. Nie warto jednak podważać tego porzekadła.

W pierwszych tygodniach po porodzie to właśnie niemowlak powinien być najważniejszy.

Postaraj się poświęcić mu maksimum swojego czasu. Nie martw się niezmytymi naczyniami w zlewie czy poplamioną podłogą w korytarzu.

Wszelkie codzienne porządki mogą poczekać.

Niemowlę jest teraz najważniejsze. Przygotuj się na to, że noworodek będzie pragnął spędzać prawie cały dzień z mamą. Powinnaś zapewnić mu poczucie bliskości. Nie zdziw się, jeśli niemowlak będzie cały czas chciał piersi. W pierwszych tygodniach życia noworodek nie ma jeszcze regularnych przerw między kolejnymi posiłkami. Może więc okazać się, że jednego razu przerwa wyniesie sporo czasu, a później maleństwo będzie wołało jeść co kilka minut. Podstawową zasadą, która powinna kierować życiem świeżo upieczonej matki jest brak planu dnia. Przy nieustalonym trybie życia malucha każdy plan może okazać się nieskuteczny. Jeżeli weźmiesz sobie na głowę za dużo obowiązków, szybko możesz sfrustrować się, gdy nie uda ci się ich zrealizować. Jeśli znajdziesz trochę czasu, możesz zająć się spełnianiem domowych obowiązków w czasie snu malucha. Wtedy poczujesz satysfakcję z wykonanego zadania, zamiast niepotrzebnie się irytować. Nie denerwuj się, jeśli na początku opiekowanie się o maleństwo będzie dla ciebie za trudne. Wprawa przychodzi z czasem..
By Kredyty | on Tuesday, April 25 2017 19:22