Home › Bakalie - smakołyki pełne zdrowia

Bakalie - smakołyki pełne zdrowia

Każdą osobę czasami atakuje niewielki głód, który zmusza nas do sięgania po przekąski.

W sklepach mnóstwo jest ciastek, jogurtów oraz chipsów, które wielu z nas stosuje w takich momentach.

Lecz nie jest to najlepszy wybór, bowiem przez takie zachowania cierpi ogólne zdrowie oraz figura. W takiej chwili warto wykorzystać bakalie, które zakupimy w każdym markecie i gotowe są do błyskawicznego spożycia. Wyższość suszonych owoców oraz orzechów nad produktami mocno przetworzonymi zauważymy od razu. Przede wszystkim pozbawione są one soli a także rafinowanego cukru, które przecież są przez nas zjadane w nadmiarze. Lecz głównie bakalie są bardzo dobrym źródłem całego szeregu witamin oraz makro elementów. Przodują tutaj orzechy, które obfite są w białko i drogocenne tłuszcze, a poszczególne gatunki mogą być alternatywą dla suplementów w tabletkach. Tak jest np.

w sytuacji orzechów włoskich, tylko 1 orzech dziennie gwarantuje nam pełną dozę kwasów Omega-3.

Z kolei brazylijski bogaty jest w selen, element, w który europejskie ziemie są bardzo ubogie. Również migdały warto wdrożyć do swojej diety, mają one bardzo dużo wapnia oraz kwasu foliowego. Pamiętajmy, żeby nabywając orzechy nie wybierać tych prażonych lub solonych - zmniejsza to ich całą wartość.

Z kolei suszone owoce są idealne wówczas, kiedy napada nas ochota na coś słodkiego. Wówczas najlepiej sprawdzą się morele. Z kolei suszone daktyle mogą być alternatywą dla cukru przy wypieku ciast. Wystarczy namoczyć je w gorącej wodzie i zmielić. Orzechy mają stosunkowo dużo kalorii, dlatego jeżeli się odchudzamy, warto nie zjadać jednej paczki na raz, będzie mieć ona aż do 600 kalorii. Kupując owoce suszone trzeba zwrócić uwagę na fakt, czy nie zawierają one siarczanów. Jeśli czeka cię długi dzień poza domem i jesteś pewien, że w jego trakcie dopadnie cię pokusa na jedzenie między posiłkami, warto włożyć do torby bakalie. Możemy wziąć orzechy albo owoce suszone, albo po prostu mieszankę obu. Dzięki czemu nie tylko ochronimy się przed głodem ale też chęcią na sięgnięcie po szkodliwe produkty.

Dostarczymy także swojemu organizmowi cennych witamin..


Można spróbować tutaj: birthday wishes for sister

<< Poprzedni
Następny >>
By Kredyty | on Saturday, April 22 2017 01:54